بیمه تضمین کیفیت محصول

بیمه تضمین کیفیت محصول 1080 1080 شرکت کارگزاری بیمه امین پوشش سحرخیز


از بیمه‌هایی که کاربرد فراوانی در کسب‌وکارهای تولیدی و تجاری دارد، بیمه تضمین کیفیت محصول است. در این نوع بیمه پرطرفدار و جذاب که یکی از زیر مجموعه‌های بیمه مسئولیت در سطح صنعت بیمه کشور است، جبران کوتاهی‌هایی که تولیدکننده و عرضه‌کنندگان کالا در ارائه کیفیت محصول به مشتری انجام می‌دهند برعهده بیمه‌گر است.
موضوع اصلی این بیمه‌نامه درباره مسئولیت مدنی شخص بیمه‌گزار که همان تولیدکننده می باشد در برابر مصرف‌کنندگان محصول است. هنگامی که مصرف‌کنندگان کالایی را مصرف می‌کنند، اگر کالا کیفیت موردنظر را نداشته باشد و یا در نتیجه مصرف کالا خسارت مالی و یا جانی به وی وارد گردد تولیدکننده موظف به جبران خسارت مالی و یا جانی وارده بر مشتری بوده و لازم است نسبت به جبران خسارت وارده عمل کند،البته در صورتی که مسئولیت بیمه گزار (فروشنده یا تولید کننده) توسط مقام قضایی محرز شده باشد.


مخاطبان بیمه تضمین کیفیت محصول


مخاطبین این بیمه تولیدکنندگانی نظیر: شرکت‌های تولید لوله سبز، تولیدکنندگان انواع ایزوگام‌ها و عایق‌های رطوبت، طراحان انواع محصولات الکترونیک، سازندگان پنجره‌های دوجداره، شرکت‌های درب‌های آلومینیومی، شرکت‌های دیوار پیش‌ساخته، رنگ‌های نسوز، محصولات چوبی، محصولات پروتز، طراحان انواع اختراعات و اکتشافات و تولید کنندگان قطعات و ماشین آلات صنعتی در حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی نیروگاه ها و سایر کارخانه های صنعتی هستند.
کارکرد بازاریابی بیمه تضمین کیفیت محصول :
بیمه تضمین کیفیت محصول حامل یک پیام واضح و روشن برای خریداران یک محصول است که تولید کننده یا فروشنده از کیفیت محصول خود مطمئن است به گونه ای که یک شرکت بیمه معتبر ریسک عدم کیفیت آن را پس از بررسی های لازم پذیرفته است . لذا این پیام مثبت میتواند تاثیر مثبتی روی برند محصول ایجاد کند .